Aprašymas
3D skirtukas Taksiukai (Dachshund)
Veislės istorija
Geriau už taksą – tik du taksai! Šį sakinį anksčiau ar vėliau ištaria visi, kurie į savo namus ir širdį įsileidžia taksų veislės šunį. Šis mažas trumpakojis šuniukas savyje turi visko, ko dažniausiai trokšta apie svajonių vyrą galvojanti moteris: taksas bebaimis, stiprus, ištikimas, tvarkingas ir turi humoro jausmą.
Iš kur atsirado taksai?
Apie taksų atsiradimą pasakojama graži legenda. Požemių pasaulio dvasios, pamačiusios, kad žmonės viršuje augina mažą linksmą šuniuką užsigeidė jį turėti savo pasaulyje.
Jos nusprendė nusitempti šuniuką pas save po žeme. Tačiau žmonės jo nenorėjo atiduoti ir sučiupę laikė už galinių kojų.
Taip bekovodami su dvasiomis šuniuką ištempė ir jis tapo ilgas.
Tada šuniukas pats priėmė sprendimą ir įkandęs žemutinio pasaulio dvasiomis liko su žmonėmis viršuje. Tačiau nuo to laiko jis vis prisimena požemių pasaulį ir kaišioja savo nosį į kiekvieną miške surastą urvą.
Tikroji taksų atsiradimo istorija mažiau romantiška. Šios veislės gimtinė – Vokietija. Taksai – pati seniausia urvinių šunų veislė.
Išvedė juos Pietų Vokietijoje XVII amžiuje. Senuosius žemaūgius skalikus (brakus), kuriuos dėl trumpų, kreivų kojų laikė veislės broku, sukryžmino su pinčeriais.
Brakai naujai veislei perdavė gebėjimą grobį persekioti su balsu, puikią uoslę, pyktį žvėriui ir azartą. Taip pat puikias „urvinio darbo“ savybes.
Trumpaplaukiai taksai buvo bazinė veislė kuriant ilgaplaukius ir šiurkščiaplaukius taksus.
Ilgaplaukių taksų tipas susiformavo XVIII amžiuje, kryžminant trumpaplaukius su spanieliais.
XIX amžiuje, trumpaplaukius taksus kryžminant su nykštukiniu pinčeriu, cvergšnauceriu, dendžio Dinmonto terjeru, buvo gautas šiurkščiaplaukis taksas. Pirmasis taksų standartas parašytas 1879 metais.
1888 metais įkurtas pirmasis Vokiečių taksų klubas. Ir mūsų dienomis Vokietija yra šalis, kuri prižiūri veislės standartą, vienija taksų klubus visame pasaulyje.
Už tai atsakinga tarptautinė taksų organizacija WUT, kurios nariais kitais metais žada tapti ir Lietuvos taksų mylėtojų klubas.
Taksai išskirtiniai šunys net FCI sistemoje, čia jiems priskirta atskira grupė.
Ketvirtojoje FCI grupėje šiuo metu karaliauja trijų tipų taksai, kurie skiriasi kailiu: trumpaplaukiai, šiurkščiaplaukiai ir ilgaplaukiai. Kiekvieno tipo taksai esti trijų dydžių: standartiniai, nykštukiniai ir triušiniai.
Visi šie tipai yra devynios savarankiškos šunų veislės, kurios skiriasi dydžiu, plaukų ilgiu ir spalva.
Neblėstantis populiarumas
Taksas – viena populiariausių ir mylimiausių šunų veislių visame pasaulyje. Bėga metai, keičiasi mados, tačiau taksai stabiliai išlieka populiariausių veislių dešimtuke.
Žmonės myli šiuos šunis už tvirtą charakterį, ryškiai išreikštą individualumą ir narsią širdį.
Kitų veislių šunys retai parodo tiek savarankiškumo ir išradingumo kaip taksai, kurie tuo pat metu yra paklusnūs ir atsidavę.
Taksų augintojai dažnai susiduria su mitu, kad taksas – sunkiai dresuojamas ir agresyvus šuo.
Tiesa yra tokia, kad tikras taksas yra draugiškos prigimties, nenervingas ir neagresyvus, stabilaus temperamento.
Aistringas, ištvermingas ir vikrus medžioklinis šuo, turintis puikią uoslę. Tačiau tai savarankiškas ir sprendimus mokantis priimti šuo.
Jei toks šuo pamato, kad jo šeimininkas linkęs nuolaidžiauti, jis būtinai pasinaudos susiklosčiusia situacija ir užims vadovaujančią padėtį namuose.
Taksai labai mėgstami šunys, galima būtų ilgai vardyti garsenybes, kurios savo lova (taip, taksai labiausiai mėgsta miegoti šeimininkų lovoje) dalijosi su šiais šunimis.
Tarp jų dainininkė Adele, Andy Warhol, Audrey Hepburn, Picasso, David Bowie, Elizabeth Taylor, Marilyn Monro, Kirsten Dunst ir šimtai kitų.
O kur dar britų karališkosios šeimos nariai, kurie, augindami šiuos šunis, išpopuliarino taksus Didžiojoje Britanijoje.
Tiesa, ne visada taksai puikavosi numylėtinių vardu, Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo metais taksų veislei buvo iškilusi nemenka grėsmė išnykti.
Dėl kilusios neapykantos viskam, kas vokiška, masiškai buvo naikinami ir taksai. Jungtinėse Amerikos valstijose po karo šią veislę atkūrė iš likusių 26 šunų, tik tiek tepavyko išsaugoti.
Taksas namuose
Taksai buvo išveisti medžioklei, tačiau dauguma juos augina namuose kaip namų kompanionus. Ir tai suprantama – taksai nereiklūs, pasižymi gera sveikata, o jų laikymas nereikalauja didelių išlaidų.
Jie neišrankūs maistui, žinoma, jei nebuvo išlepinti vaikystėje. Tačiau tai šunų veislė, kuri nesiskundžia apetitu, todėl yra linkę nutukti, jei šeimininkai nesugeba riboti maisto.
Tai labai ištvermingi šunys, visada pasiruošę vykti į bet kurią kelionę. Taksai puikiai prisitaiko bet kokioje namų aplinkoje, prie bet kokio dienos režimo ir prie bet kokių šeimininko įpročių.
Taksai labai protingi, paklusnūs savo šeimininkui, šiek tiek įkyrūs, reikalaujantys pagarbaus, švelnaus elgesio. Su jais negalima elgtis grubiai, nes jie užsispyrę, įžeidūs savimylos.
Ši šunų veislė auginti namuose tinka labiau nei kitų medžioklinių veislių šunys.
Taksai turi puikią klausą, todėl girdi tyliausius garsus, yra puikūs sargai, be reikalo nesukeliantys triukšmo, kas būdinga špicams ir įvairių veislių terjerams.
3D skirtukas Taksiukai Taksus gerbia ir gentainiai šunų pasaulyje, nes jie savo autoritetą gina rimtai!
Jie smalsūs, nuolat domisi aplinka, dievina pasivaikščiojimus, o medžioklė – jų gyvenimo prasmė. Net tie šunys, kurių niekada nesivedė į medžioklę, „realizuoja“ savo medžioklės instinktą rausdami graužikų urvus, kurmiarausius net paprasčiausio pasivaikščiojimo metu.
Mūsų laikais, ypatingai miestuose, taksus laiko bendravimui kaip šeimos narius.
Ramios pusiausvyros, bet tuo pačiu gyvybingas ir išdykęs taksas suteikia džiaugsmo tiek vienišiems žmonėms, tiek didelei šeimai.
Jis dažniausiai išsirenka sau vieną šeimininką, bet jo meilė ir prieraišumas neaplenkia ir kitų šeimos narių. Vaikams jie sudaro puikią draugiją žaidimams ir pasivaikščiojimams.
Taksų labai stipriai išvystytas sarginis (gynybinis) instinktas. Nedidelis taksų ūgis neatitinka jo stipraus ir garsaus balso. Trumpos kojos nėra kliūtis lydėti jus ilgame žygyje.
3D skirtukas Taksiukai (Dachshund)
3D skirtukas Taksiukai (Dachshund) duomenys:
Pagamintas iš kokybiško plastiko, su virvele. Skaityti dar niekad nebuvo taip smagu.
3D skirtukas Taksiukai (Dachshund) matmenys: 15.0 x 5.7 cm.
Rekomenduojamas amžius: 4+
Netinka vaikams iki 3 metų.
Gamintojo šalis: Jungtinė karalystė
Visus mūsų skirtukus rasite čia.
Jei ieškote gaublių ir žemėlapių, aplankykite kitą mūsų el. parduotuvę www.gaubliai.lt
Atsiliepimai
Atsiliepimų dar nėra.