Patarimai

ŽAIDIMAI = MOKYMASIS

Edukacija per žaidimą yra inovatyvus ir įdomus būdas mokytis, kuriame žaidimai ir žaidimo elementai yra naudojami siekiant paskatinti vaikų dalyvavimą ir aktyvų mokymąsi. Šis metodas suteikia galimybę vaikams ir/ar mokiniams išbandyti savo žinias ir įgūdžius praktiniu būdu, tuo pačiu įtraukiant juos į užduotis ir veiksmus. Edukacijos per žaidimus privalumai yra šie: 

1. Motyvacija: Žaidimai sukuria įdomią ir motyvuojančią aplinką, kurioje vaikai noriai dalyvauja. Žaidimai su užduotimis, lygių progresija ir apdovanojimais skatina vaikus siekti geresnių rezultatų ir įveikti iššūkius. 

Šiai grupei galima priskirti įvairius stalo žaidimus, galvosūkius, fizinius žaidimus, skatinančius apmąstyti veiksmus, kurie padėtų pasiekti geriausią/greičiausią norimą rezultatą.

2. Įtraukimas: Žaidimai yra interaktyvūs ir įtraukiantys. Jie leidžia vaikams aktyviai dalyvauti ir tiesiogiai veikti mokymosi procese. Tai padidina dėmesį, susitelkimą ir gebėjimą atsispirti nuoboduliui. 

Siekiant įtraukti vaikus į žaismingą mokymosi procesą, pasirinkite mokomuosius stalo žaidimus, įvairias chemijos laboratorijas, kitus rinkinius tyrinėjimui, kaip muilogamyba, žvakių gamyba, ekologiškos energijos mokslo rinkiniai, elektros grandinių tyrinėjimo rinkiniai ir pan.

3. Išbandymai ir klaidų korekcija: Žaidimų metu vaikai gali išbandyti naujas idėjas, įgyti naujų žinių ir įgūdžių. Klaidų korekcija žaidimų metu tampa dalimi proceso, o ne nesėkmės. Tai skatina vaikus eksperimentuoti ir tobulinti savo gebėjimus. Šio lavinimo priemonės galėtų būti įvairūs konstruktoriai, kurie turi keletą specifinių modelių, renkamų pagal instrukciją, bet vaikams paliekama visiška laisvė ir galimybė kurti ir savo modelius. 

4. Taikomasis mokymas: Žaidimai leidžia vaikams pritaikyti savo žinias ir įgūdžius konkrečioms situacijoms ar užduotims spręsti. Tai padeda jiems suprasti, kaip taikyti teorines žinias praktikoje ir išvystyti gebėjimus sprendžiant realius iššūkius.

Labai platus pasirinkimas ppriemonių, žaislų ir žaidimų, skirtų šiai sričiai lavinti. Tai gali būti ir įvairios chemijos laboratorijos, konstruktoriai, lavinamieji kūrybiniai rinkiniai, stalo žaidimai, lauko žaidimai, išmanieji gaubliai ar galvosūkiai.

5. Komandinis darbas ir bendradarbiavimas: Kai kurie žaidimai skatina komandinį darbą ir bendradarbiavimą. Tai moko vaikus komunikacijos, problemų sprendimo ir kolektyvinio darbo gebėjimų. 

Puikiai tiks stalo žaidimai, kur galima pasiskirstyti grupėmis ir siekti bendro rezultato, taip pat lauko žaidimai, estafetes ir pan. 

6. Praktinis įgūdžių lavinimas: Per žaidimus vaikai gali lavinti įvairius praktinius įgūdžius, tokius kaip matematika, kalbos, moksliniai tyrimai, technologijos, kūryba ir t. t. 

Be tiksliųjų mokslų, negalėtume vykdyti kasdienių veiklų, kaip maisto ruošimas, nes čia naudojama matematika, įvairūs matavimo vienetai, chemija, fizika. Todel rekomenduotuvė įvairius maisto gaminimo rinkinius. Be abejo, bet kuri chemijos laboratorija ar fisikos eksperimentų rinkinys bus puikus praktinių ir teorinių žinių “mokytojas”.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *